Alternatywa dla kredytu

Poradnik pożyczkobiorcy Warto przeczytać

Kredyt bankowy to rodzaj umowy zawieranej pomiędzy bankiem a kredytobiorcą w formie pisemnej. Bank w ten sposób udostępnia określoną kwotę pieniężną na określony w umowie czas oraz cel,

z kolei kredytobiorca zobowiązuje się do wykorzystania uzyskanej kwoty na ściśle określony w umowie cel a także na jego spłatę w ustalonym umownie terminie.

Bank uzyskuje w ten sposób również wynagrodzenie w postaci prowizji i odsetek. Kredyt jest specyficznym rodzajem stosunków zobowiązaniowych. Jest również ściśle określone co powinno znaleźć się w umowie pomiędzy kredytobiorcą a kredytodawcą. Stroną dominującą w tym stosunku jest bank. To on określa warunki kredytu.

Ponadto sprawuje nadzór nad tym, czy otrzymane środki pieniężne przeznaczane są na cel, który został określony w umowie. Taki kredyt występuje pod postacią rachunku, w formie bezgotówkowej. Pieniądze trafią bezpośrednio na konto klienta. Również bank odpowiada za sprawdzenie czy klient posiada zdolność kredytową, a także ma możliwość odmówienia przyznania kredytu mimo posiadania takowej przez klienta. Kredytów mogą udzielać tylko i wyłącznie banki, niezależnie czy jest to kredyt na mieszkanie, na samochód czy też jakikolwiek inny cel. Kredyty udzielane dla osób fizycznych to kredyty mieszkaniowe, samochodowe oraz konsumpcyjne. Do kredytów gospodarczych natomiast, zaliczane są kredyty obrotowe oraz inwestycyjne. Kredyt, który przyznaje bank nie jest najłatwiejszy do uzyskania.

Oczywiście to jedyne możliwe rozwiązanie w przypadku inwestycji wymagających znacznych nakładów finansowych. Droga do jego otrzymania jest dość długa i uciążliwa. Konsumenci, którzy planują inwestycje jednak nie tak wielkich rozmiarów mogą skorzystać z innych sposób finansowania. Nie tylko banki ale i firmy pożyczkowe oraz instytucje pozabankowe mają szeroki wachlarz ofert, które dopasowywane są indywidualnie do potrzeb i oczekiwań każdego z klientów.

Dla pokrycia znacznie mniejszych potrzeb finansowych z pewnością wystarczającymi okażą się być pożyczki gotówkowe. Udzielane na znacznie krótszy czas, ale na tyle długi aby były możliwe do spłacenia. Związane są także z odsetkami i oprocentowaniem niestety wyższym niż to, które obowiązuje w przypadku umów zawieranych z bankami. Plusem jednak w tym wypadku jest to, iż otrzymuje je każdy w klientów. Konsumenci nie są sprawdzani pod kątem widnienia w rejestrach dłużników ani też nie korzystają z danych zgromadzonych przez Biuro Informacji Kredytowej. Ponadto znacznie szybciej są przyznawane.

W ciągu nawet kilkunastu minut, środki finansowe pojawiają się na koncie i umożliwiają realizację wcześniej powziętych planów i założeń. Dla wyszukania jak najlepszej oferty, dobrą opcją jest skorzystanie z porównywarek internetowych, które wyszukają ofert najlepiej dopasowanych do potrzeb i oczekiwań każdego z konsumentów.

Ponadto kalkulatory internetowe, dzięki którym w zależności od kwoty jaka jest pożyczana, można przewidzieć ile będzie wynosiła miesięczna rata oraz na jakim poziomie ustalony zostanie całkowity koszt pożyczki należnej do spłacenia.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments