Bydgoszcz i jej skarby: co warto zobaczyć w tym mieście?

kujawsko-pomorskie

Być może nie należy do miast wyjątkowo chętnie odwiedzanych przez turystów, jednak miłośnicy pięknej architektury znajdą tu dla siebie sporo atrakcji. Bydgoszcz może ich oczarować ciekawymi zabytkami oraz muzeami, którym z pewnością warto poświęcić nieco uwagi.

Co zatem warto zobaczyć w czasie wycieczki po tym mieście?
Jednym z ciekawszych obiektów na terenie miasta jest kościół klarysek. W jego wnętrzu można zobaczyć ciekawe polichromie oraz obraz Leona Wyczółkowskiego. Kościół ten znany jest również z bydgoskiego hejnału, który rozbrzmiewa z jego wieży każdego dnia.

Inną atrakcją tego miasta są spichlerze nad Brdą, we wnętrzu których można podziwiać ciekawe zbiory muzealne. W czasie spaceru po mieście warto też zwrócić uwagę na zabytkowe budowle, które mogą się pochwalić ciekawą formą architektoniczną.

Dawny klasztor klarysek, gmach dawnego sądu służący obecnie jako siedziba biblioteki oraz Filharmonia Pomorska to budowle, które stanowią wspaniałą ozdobę tego miasta. Wielu wrażeń może dostarczyć spacer po terenach Wenecji bydgoskiej oraz wizyta na terenie ogrodu miejskiego, znanego z ciekawych gatunków drzew. Bydgoszcz może się też pochwalić tak wielką ciekawostką, jaką jest tutejsze muzeum Bydgoskiego Węzła Kolejowego.
Bydgoszcz, choć mało znana, może się okazać dla turystów miastem ciekawym. Z pewnością warto zajrzeć na jej teren i lepiej poznać jej atrakcje. W czasie wycieczki po tym mieście, każdy ma szansę odkryć ciekawe budowle oraz muzea, których zwiedzenie okaże się wspaniałą przygodą.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments