Depilacja laserowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Depilacja laserowa – wszystko, co musisz o niej wiedzieć

Polecne i promocje

Czy wiesz, że depilowanie ciała było podstawowym zabiegiem upiększającym kobiet już w starożytności? Wtedy korzystano w tym celu z rozgrzanego miodu, ognia albo wosku. Specjaliści ze Spire Clinic laser&beauty mają dzisiaj o wiele bardziej komfortowe rozwiązanie.

Aby móc cieszyć się idealnie gładkim ciałem, wystarczy skorzystać z zabiegów depilacji laserem. Najnowszy laser diodowy Vectus jest zresztą urządzeniem, dzięki któremu niechciane włoski nie odrosną już nigdy więcej. Koniec z czasochłonnym pozbywaniem się owłosienia maszynką czy bolesnymi zabiegami depilacji woskiem. Poznaj szczegóły dotyczące depilacji laserowej i ciesz się zadbaną skórą całego ciała.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest dzisiaj jedynym sposobem, by zbędne owłosienie mogło zostać usunięte z wybranej partii ciała raz na zawsze. Aby skóra pozostała idealnie gładka wystarczy seria 3-7 zabiegów – wiele zależy od rodzaju struktury włosków. Warto przy tym zaznaczyć, że w Polsce coraz większą popularnością cieszy się Motus AX laser aleksandrytowy – pierwszy bezbolesny laser do depilacji laserowej, który usuwa nawet jasne i cienkie włoski. To doskonałe rozwiązanie, bo do tej pory wiązki laserowego światła były skuteczne jedynie w przypadku włosów ciemnych i grubych.

Same zabiegi laserem trwają od kilku do kilkunastu minut. Wiele zależy od wybranej części ciała. Powtarzane są co 4-6 tygodni w zależności od wybranej okolicy oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. O ilości oraz częstotliwości przeprowadzanych zabiegów decyduje zawsze wykwalifikowany lekarz. Motus ax posiada szafirową nakładkę chłodzącą, dzięki czemu usuwanie zbędnego owłosienia jest bezbolesne. Takie samo rozwiązanie zostało zastosowane w przypadku innego lasera, to laser Vectus. Warszawa i inne większe miasta w Polsce oferują profesjonalne gabinety, w których można poddać się depilacji laserowej właśnie tymi profesjonalnymi urządzeniami.

Głowicę, która wydziela wiązki laserowego światła, przykłada się do wybranej części ciała – najczęściej depiluje się pachy, miejsca intymne, nogi i wąsik nad górną wargą w przypadku kobiet oraz plecy, pachy, klatkę piersiową i pośladki w przypadku mężczyzn.

Światło lasera dociera w głąb skóry, dzięki czemu niszczy macierz włosów. To właśnie dlatego w 99% nie odrastają one już nigdy więcej.

Depilacja zgodnie z indywidualnymi potrzebami

Aby depilacja laserowa vectus w Warszawie była w pełni bezpieczna, konieczne jest, by zabiegi odbywały się, patrząc na indywidualne preferencje każdego pacjenta. Nie chodzi tu tylko o wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań (takim jest na przykład ciąża, choroby nowotworowe, łuszczyca czy cukrzyca). Dla osiągnięcia optymalnego efektu niezwykle ważne jest określenie rodzaju owłosienia. Profesjonaliści ze Spire Clinic laser&beauty potwierdzają, że doskonałym wyborem jest laser Vectus. Warszawa jest jednym z miast, w którym takie zabiegi są już wykonywane powszechnie. Właśnie ten laser posiada specjalny czujnik, który odczytuje poziom melaniny w skórze. Na tej podstawie urządzenie automatycznie dobiera indywidualne parametry wydzielania wiązek laserowego światła. Dzięki temu niwelowane jest ryzyko niepowodzenia zabiegu bądź poparzenia skóry.

Na jakie efekty możesz liczyć?

Zdaniem dermatologów, nie ma współcześnie lepszej metody na trwałe usuwanie niechcianych włosków niż depilacja laserowa vectus. Warszawa się już o tym przekonała. Wystarczy kilka zabiegów, by wybrana partia ciała była idealnie gładka i taka pozostała już na zawsze. Koniec z maszynkami, kremami do depilacji albo bolesnymi zabiegami woskiem. Laser sprawi, że włosy nie odrosną już nigdy więcej.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z kliniką: SpireClinic.pl

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments