Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Pełczyce

zachodniopomorskie

Zaćma to jakaś z dysfunkcji wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może skutkować do ślepoty, a na wesele są już metody, które zezwalają na pozytywne usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej metodzie.

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na pozytywne usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, i w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który utrzymuje nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

To akurat przez nie leczona jest stara soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie zaczynana jest również inna soczewka, jaka ma zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w układzie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z problemu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i modele, co daje mu na nowo dobrze chodzić w codziennym życiu. Usunięcie zaćmy może sprawić, że pacjent widzi dużo niż widział dotychczas, i etapem nie jest nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie zawsze ale istnieje zatem możliwe, ponieważ nie każda wada że zostać przy tej szansy skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy potrafi stanowić ponad obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z serii zmniejsza ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu związanej z wiekiem.

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

Co również warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z głównych kwestii połączonych z operacją zaćmy jest wybór soczewki. Jak napisano powyżej, w poszczególnych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Istnieje zatem możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego typu, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych wariantów tworzy znajome określone cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w uwag z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla konkretnego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego styl życia oraz inne choroby oczu i zalety wzroku, jakie on zajmuje. Na ostatniej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który da zrobić najwłaściwsze efekty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Trzcińsko-Zdrój

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments