dolnosląskie

dolnoslaskie

Dolny Śląsk jest rejonem o wyjątkowych atrakcjach turystycznych. Coś ciekawego mogą dla siebie znaleźć zarówno pasjonaci pieszych wycieczek górskich, historii, jak i rodziny z małymi dziećmi.
W pierwszej kolejności warto wspomnieć o smutnej historii tych rejonów, związanych z budową podziemnego kompleksu Riese. Nie brakuje osób chętnych do zwiedzania podziemi w Walimiu (Sztolnie Walimskie), Jugowicach (Włodarz) oraz Głuszycy (Osówka).

Jest to niewątpliwie ogromna atrakcja, jak również lekcja historii. Osoby zainteresowane bardziej tą tematyką, z pewnością zdecydują się również wybrać do Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Ludwikowic Kłodzkich, aby zobaczyć tak zwaną „muchołapkę” czy zamku Książ.
Osoby ceniące sobie dużo aktywności, mogą wybrać się na zwiedzanie Fortów w Srebrnej Górze (najlepiej udając się pieszo na sam szczyt), czy piesze wycieczki po Sudetach, na przykład na szczyt Wielka Sowa.
Dzieci będą z pewnością zachwycone Kopalnią Złota w Złotym Stoku, gdzie nie tylko jest możliwość zwiedzania podziemnych korytarzy, ale także popłynięcia łodzią czy przejazd podziemną kolejką. Podobna atrakcja (podziemna kolejka) znajduje się również w Nowej Rudzie.
Dodatkowo na terenie województwa dolnośląskiego znajdziemy wiele pięknych zamków, jak wspomniany już Książ, przy którym znajdują się ruiny zamku Stary Książ, zamek Grodno, Grodziec i wiele innych. Warto wybrać się choć na kilka dni w te piękne turystycznie rejony, ponieważ z pewnością znajdziemy coś, co przypadnie nam do gustu.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments