Karta kredytowa

Poradnik pożyczkobiorcy pozyczka-lokalna Świetokrzyskie

Każdemu z nas w dzisiejszych czasach zdarza się co pewien czas dokonywać zakupów kosztowniejszych niż te, które robimy na co dzień. Niestety często ograniczony budżet domowy nie pozwala czuć nam się komfortowo w obliczu wypadków losowych bądź też atrakcyjnych okazji.

 

Nierzadko również stajemy w obliczu potrzeby wydania większej sumy pieniędzy niż zaplanowaliśmy podczas planowania wydatków na kolejny miesiąc, a do dziesiątego wciąż daleko. Pewną opcją są różnorakie pożyczki i kredyty pozwalające nam na dodatkowy zastrzyk gotówki lub uzupełnienie skromnych środków na koncie bankowym.

Co jednak, jeśli potrzebujemy finansowej pomocy nagle, gdy w ferworze bieżących spraw i codziennych gonitw nie mamy czasu na odwiedzanie kolejnych bankowych lokali? W ciągu ostatnich lat coraz większą popularność wśród ludzi zdobywają karty kredytowe. Czym różni się taka karta od tej zwykłej, debetowej? Otóż mając przy sobie kartę kredytową możemy dysponować pewną sumą pieniędzy, której tak naprawdę nie posiadamy. To bank przyznaje nam w chwili potrzeby określoną ilość funduszy którymi możemy dowolnie dysponować.

Oczywiście każda karta kredytowa posiada z góry ustalony limit środków które możemy wydać. Ta kwota to limit zadłużenia. Limit zadłużenia karty kredytowej to zazwyczaj wielokrotność naszych miesięcznych zarobków. Oczywiście pieniądze na karcie kredytowej nie są nam przez bank podarowane. Każdą wydaną dzięki karcie kwotę musimy spłacić w okresie rozliczeniowym, zazwyczaj taki okres to nawet ponad 50 dni po odnowieniu środków na karcie. Kartę kredytową możemy traktować jako zapasowe fundusze udostępnione nam przez bank.

 

Jeśli potrzebujemy skorzystać z dodatkowych pieniędzy – mamy kartę kredytową która nam to umożliwia. Jeśli natomiast w konkretnym miesiącu nie potrzebujemy zastrzyku finansowego – nie musimy takiej karty nawet wyciągać z portfela. Decyzja należy do nas, karta kredytowa to swoboda finansowa udostępniona nam przez bank. Dzięki niej dużo łatwiejsze stają się płatności bezgotówkowe. Czy to kiedy potrzebujemy zapłacić za usługę, czy to za zakupiony towar. Coraz większą popularność karty kredytowe zdobywają również dzięki płatnościom internetowym, które to bardzo ułatwiają. Karty kredytowe doskonale sprawdzają się również w podróżach zagranicznych.

Dzięki niej nie musimy przejmować się wymianą walut, czy też możliwością kradzieży gotówki, której to niestety nikt nam nie zwróci. Dodatkowym atutem posiadania karty kredytowej jest właśnie bezpieczeństwo naszych środków finansowych. Każda transakcja przeprowadzona przy użyciu karty jest zabezpieczona przez konieczność złożenia podpisu, wprowadzenia numeru PIN, lub też – dla płatności dokonywanych za pośrednictwem Internetu – kodu CVV2. Dodatkową ochroną przed niepożądanymi płatnościami przez nieupoważnione do tego osoby, jest fakt, że w wypadku gdy jednak ktoś zdobędzie informacje które umożliwią mu korzystanie z naszej karty, jesteśmy zobowiązani do spłacenia ustawowo ustalonej równowartości 150 euro, jeśli złodziej dokona transakcji zanim zdążymy zgłosić kradzież.

Oprócz takich zabezpieczeń wiele banków oferuje nam ubezpieczenie zwalniające nas z odpowiedzialności w wypadku takiej kradzieży. Tak więc fakt coraz popularniejszego korzystania z karty kredytowej to bez wątpienia wygodniejsza alternatywa dla pożyczek, a także bardzo przydatna opcja każdej osoby która lubi mieć przy sobie pewną dodatkową kwotę, z której może wygodnie skorzystać w każdej sytuacji.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments