Kredyt bez BIK

Polecne i promocje warminsko-mazurskie

Kredyt bez BIK – kto i w jakiej sytuacji może się o niego ubiegać?

Nie wszyscy z nas mają dobrą historię kredytową. Dlatego też jeśli ma się negatywną historię w tej instytucji to trzeba zadbać o kredyt bez BIK. W takim też przypadku najczęściej trzeba będzie udać się do instytucji, które nie zajmują się weryfikacją osób chcących uzyskać kredytu bez udziału tego instytucji.

Co to jest BIK?
Jest to instytucja, która zajmuje się przechowywaniem informacjami na temat, która jest bardzo nielubiana przez osoby mające problem ze spłaceniem swoich należności. Nawet niewielkie opóźnienie w spłacie kredytu informacje o tym fakcie znajdują się w tej bazie. Dodatkowo baza ta zawiera także informacje w skali punktowej o każdym kredytobiorcy. Powstaje ona na podstawie jego zarobków, informacji na temat rzetelności spłaty oraz wielu innych kwestii. Informacje w tym systemie przechowywane są przez 5 lat.

Co w przypadku gdy nie możemy uzyskać kredytu?
Oczywiście uzyskanie kredytu przy wykorzystaniu banku jest najlepszą opcją, jednak dla osób mających problemy z BIK jest skorzystanie z usług firm, które nie sprawdzają potencjalnych klientów w tej instytucji. Firmy, które udzielają tego rodzaju kredytów najczęściej nie sprawdzają swoich pożyczkobiorców w takich instytucjach, ale zajmują się ich osobną weryfikacją. Większość firm tego rodzaju jest bardzo elastyczna i daje możliwość spłaty pożyczek zarówno w ratach tygodniowych jak i miesięcznych, w zależności od potrzeb osoby biorącej kredyt. Większość firm udzielających pożyczek przez internet jest w stanie zaoferować takie pożyczki. Trzeba jednak pamiętać, że takie rozwiązania w większości przypadków są o wiele droższe niż te dotyczące klasycznych banków ponieważ firma bierze na siebie o wiele większe ryzyko. Dlatego też jeśli tylko istnieje taka możliwość warto sprawdzić ofertę banków, natomiast jeśli nie ma opcji uzyskania kredytu bez BIK to warto sprawdzić ofertę firm udzielających tego rodzaju kredyty.

Dzięki istnieniu wielu różnych firm z całą pewnością każdy znajdzie ofertę, która w pełni go usatysfakcjonuje.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments