Kredyt bez BIK – czym się różni od zwykłego kredytu?

Poradnik pożyczkobiorcy pozyczka-lokalna

Na co trzeciej znalezionej w skrzynce na listy ulotce widzimy reklamę instytucji oferujących kredyt bez BIK, pożyczkę bez sprawdzania BIK itp. W zasadzie czym jest kredyt bez BIK mało kto wie. Zacznijmy więc od definicji.

Kredyt bez BIK – to pożyczka gotówkowa udzielana bez sprawdzenia historii kredytowej osoby ubiegającej się o kredyt w Biurze Informacji Kredytowej.

 

Z zasady takie sprawdzenie jest podstawową czynnością jaką bank wykonuje po złożeniu wniosku o kredyt i za pomocą uzyskanej z BIKu informacji o dotychczasowej współpracy klienta z bankami, ustalane jest ryzyko udzielenia kredytu, a na podstawie tego ryzyka ustala się koszt udzielenia kredytu.

Jeśli z powodu opóźnienia w spłatach innych pożyczek ryzyko jest zbyt duże, bank odmawia udzielenia kredytu.

Co można zrobić w sytuacji kiedy bank odmawia udzielenia pożyczki? Sięgnąć po kredyt bez BIK! Jak wspomniałem, takiej pożyczki nie udzielają banki, jest jednak mnóstwo innych instytucji, które chętnie pożyczą nam pieniądze, nie patrząc w naszą historię kredytową.

Oczywiście ryzyko jakie ponoszą tzw. „parabanki” jest zdecydowanie większe niż przy normalnym kredycie, dlatego też kredyt bez BIK jest przeważnie trochę droższy. Mimo to jest to bardzo popularna forma pożyczania pieniędzy, ponieważ często jest to jedyny sposób na ich uzyskanie.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments