Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

Prasóweczki

Kwoty subwencji publicznej i przychody z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało daną o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty zysków z urzędu PIT, bo w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach że się okazać, że przez każdy czas całych nie zobaczymy.

Wiedzę o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów oraz województw i środkach zdanych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów podało na domowej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach podane są kwoty części oświatowej i popularni równoważącej subwencji ogólnej (zastosowanie w I kwartale i poglądy na cały rok 2020), dochody JST z urzędu startu w podatku dobrym od osób fizycznych, a też wpłatach na działka równoważącą subwencji ogólnej (zastosowanie w I kwartale i poglądy na cały rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w całości w zasięgu „multimedia”. W tekście wykonanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi oraz jego pewnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić uwagę na pozyskane przez nie w wczesnym kwartale przychody z PIT (w bieżącym momencie skutki ekonomiczne epidemii dalej nie znalazły się w całej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), gdyż że się okazać, że kupienie ich na identycznym okresie w przyszłych kwartałach że być nadzwyczaj wymagające, lub nawet niemożliwe.

– Tak naprawdę to, co się w współczesnej chwili dzieje, przypomina drogę na rowerze, jak ktoś wydaje nam patyk w przednie koło. Nagle lecimy, dalej nie spadliśmy, nic nas wciąż nie boli, ale za chwilę ten upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał tą sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A więc trzymając się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w wczesnym kwartale ostatniego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy i dowiedzieć się, jak ciężki będzie ów prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments