lombard warszawa

Lombard Międzyzdroje

zachodniopomorskie

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi mieć odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w stanie przekazywać środki pieniężne głowom w potrzebie, jakie będą potrzebowały takowe środki dostać w zamian za danie rzeczy ruchomej pod zastaw.

Lombard Międzyzdroje

Ogólna charakterystyka działalności

Lombard jest instytucją angażującą się udzielaniem pożyczek gotówkowych pod zastaw. Atrakcją jest źródło nazwy „lombard”, która pojawiła się w średniowieczu w zachodniej Europie dzięki włoskim bankierom.

Lombard online
Lombard online

Na której zasadzie lombard udziela pożyczki i komu?

Pożyczkę w komisie może zdobyć każdy, nawet osoba, która nie ma zdolności kredytowej w banku, jest dłużnikiem, i nawet jest sprawę komorniczą i negatywną historię kredytową BIK. Pożyczka dostarczana jest pod zastaw jakiejś ruchomości (może wówczas żyć samochód, sprzęt RTV i AGD, biżuteria, akcesoria, zegarki ect.) lub papierów wartościowych.

Umowa zawarta z lombardem jest dokumentem budującym się na przepisach wprowadzonych w Przepisie cywilnym, określającym podpisywanie zgód na swobodnej zasadzie. Umowa ta istnieje współmierna do umów pożyczkowych z obecną wprawdzie różnicą, że zwrot takiej zaległości jest ubezpieczony zastawem. Każda umowa lombardowa zdana jest z dwóch grupy:

– pierwsza faza zgody z lombardem zawiera warunki przyznawanej pożyczki, kwotę wraz z jej oprocentowaniem i termin spłaty pożyczki,
– inna grupa lombardowej umowy określa sposób, w który dana pożyczka jest zabezpieczona (zatem w tej dziedzin zabiera się opis „rzeczy ruchomej”, która stanowi pod zastaw w lombardzie upoważniając tym tymże właściciela lombardu udzielającego pożyczkę do potencjalnej sprzedaży celu w spraw kiedy wierzytelność nie zostanie oddana we wcześniej ustalonym terminie).

lombard w warszawie
lombard w warszawie

W przypadku konieczności sprzedaży zastawionego przedmiotu, wierzyciel z uzyskanej kwoty w centralnej kolejności zaspokaja spłatę umowy, natomiast kwotę uzyskaną ponad dług (tzw. nadwyżkę) powinien zwrócić drugiej części umowy, czyli właścicielowi oddającemu przedmiot pod zastaw. Istotną sprawą jest fakt, iż pierwotny właściciel przedmiotu zawierając zgodę z właścicielem lombardu, panuje na tego prawa do sprzedaży tej kwestie.

Przedsiębiorca zamierzający otworzyć lombard musi mieć odpowiednim kapitałem oraz zapleczem finansowym, dzięki którym będzie w stanie przekazywać środki pieniężne głowom w potrzebie, jakie będą potrzebowały takowe środki dostać w zamian za danie rzeczy ruchomej pod zastaw. Inną istotną sprawą jest ubezpieczenie kanału zbytu przedmiotów pochodzących z przeterminowanych umów pożyczkowych. Prowadzenie lombardu on-line jest złe ze względu na fizycznie wymienny charakter działalności (pozostawienie punktu w zamian za środki finansowe).

Praktyka pokazuje, że lombardy chętniej czerpią z opcji zawarcia, z klientem, umowy opartej na aukcji rzeczy. Polega więc na tym, że kobieta chcąca pożyczyć jakąś kwotę w zamian za sprawa ruchomą, przenosi własność do tej czynności bezpośrednio na właściciela lombardu. W takiej umowie, możliwość odzyskania przedmiotu zastawionego jest po odejściu od umowy i po zapłacie tzw. odstępnego.

WAŻNE

Od dnia 11.04.2016 lombardy udzielające pożyczek w form kredytu konsumenckiego (czyli również udzielenie pożyczki pod zastaw oraz zawarcie umowy pożyczki pod zastaw) są uważane za pracy będące firmami pożyczkowymi. Tworzy się z tym konieczność prowadzenia prace w sytuacji prawnej odpowiadającej przepisom – czyli dana organizacja powinna stanowić firmą akcyjną czy i firmą z niską odpowiedzialnością posiadającą minimalny kapitał zakładowy nie krótszy niż 200 000 złotych.

Ważne istnieje zatem, iż umowa kupna/ sprzedaży z prawem do odkupu, w świetle samej ustawy o kredytach konsumenckich, nie jest umową pożyczki i dlatego wymienione powyżej powody jej nie dotyczą.

Jakie trzeba spełnić warunki zakładając lombard?

Polskie przepisy nie regulują w nietypowy i jednakowy sposób wszystkich sprawie połączonych z prowadzeniem lombardu. Przy zachowaniu takiej instytucji wiąże się jedynie ogólne przepisy zawarte w Przepisie cywilnym, które formują się z firmami pożyczkowymi. W układzie z tym, zakładając lombard nie ma konieczności pozyskiwania jakichś zezwoleń, koncesji, czy chociażby wpisów do jakichś rejestrów. Przydatne będzie wyłącznie zarejestrowanie działalności gospodarczej czyli jak wysoko wspomniano założenie spółki z niską odpowiedzialnością/ akcyjnej, w sukcesie gdy będą podpisywane umowy pod zastaw/ umowy pożyczki.

Lokalizacja

Każdy sklep wymaga dobrej lokalizacji, oraz w szczególności lombard. Warto pochylić się ponad tą postacią i poważnie nastawień do sytuacje. Ciepłe i ciepłe dzielnice nie będą tu dobrym wyborem, bardziej eleganckie mogą objawić się dzielnice kumulujące duże zbiorowiska wszystkich będących niewielkie lub małe dochody. Wybór domu nie jest naznaczony specjalnymi kryteriami odgórnie, dlatego przyszły przedsiębiorca korzysta w tej roli wolną rękę. Należy pamiętać jedynie o prawidłowym zabezpieczeniu miejsca prowadzenia pracy ze względu na zwiększone ryzyko kradzieży. Przy zatrudnianiu pracowników więcej nie potrzebujemy żadnych dodatkowych uprawnień. Dobrze jednak, aby osoba zatrudniana była elementarną wiedzę połączoną z rzeczoznawstwem, wyceną rzeczy ruchomych będących zastawem i posiadała smykałkę kupiecką.

Rejestrując działalność myśl o PKD

Głównym numerem PKD dla lombardu jest numer 64.92.Z (Pozostałe formy udzielania kredytów).

„Podklasa ta zawiera pracę połączoną z pomocami finansowymi dotyczącymi przede każdym udzielania kredytów przez instytucjenie objęte pośrednictwem pieniężnym, tj.:

• udzielanie kredytów konsumpcyjnych,

• finansowanie handlu międzynarodowego,

• zapewnienie długoterminowego finansowania działalności przemysłowej,

• pożyczki pieniężne poza systemem bankowym,

• udzielanie kredytów mieszkaniowych przez specjalistyczne instytucje,nieprzyjmujące depozytów,

• udzielanie pożyczek pod zastaw (np. działalność lombardów).

Podklasa ta nie obejmuje:

• udzielania kredytów mieszkaniowych przez specjalne instytucje przymujące depozyty, sklasyfikowanego w 64.19.Z,

• leasingu operacyjnego, sklasyfikowanego w obszarze 77 w wygodnych podklasach według rodzaju dzierżawionych dóbr,

• pracy powiązanej z przyznawaniem dotacji przez agencje członkowskie, sklasyfikowanej w 94.99.Z.”

(Źródło: http://www.klasyfikacje.gofin.pl/pkd/5,2,1485,finansowa-dzialalnosc-uslugowa-z-wylaczeniem-ubezpieczen.html)

Zobacz lombard Warszawa

W relacji od klasycznej formy prawnej prowadzenia lombardu, rejestracji robimy w CEIDG (działalności gospodarcze i spółki cywilne) lub w KRS (tu orientujemy się w przypadku spółek jawnych, spółek akcyjnych albo same komandytowych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments