Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla 65 plus

Prasóweczki

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla 65 plus. Przywrócenie działalności centrów handlowych, prowadzenie usług hotelarskich, wznowienie funkcjonowania muzeów czy bibliotek, rezygnacja z tzw. godzin dla starych i możliwość korzystania z rowerów miejskich – min. takie zapisy odnalazłyśmy się w modelu łagodzenia obostrzeń.

Ministerstwo Zdrowia chce zwolnić z godzin dla 65 plus

– W kontrakcie z planowanym wprowadzeniem drugiego kroku znoszenia ograniczeń połączonych z COVID-19 Ministerstwo Zdrowia skierowało w czwartek do roboczych konsultacji projekt rozporządzenia w niniejszej historii.
– Uwagi można zgłaszać do piątku 1 maja do godz. 12.
– Chodzi o projekt rozporządzenia Rady Ministrów w myśli ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w kontrakcie z działaniem stanu epidemii.

Myśli ono m.in. rezygnację z tzw. godzin dla starych, możliwość korzystanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderób w planu zakrywania ust i nosa, a dodatkowo wprowadza zmiany w dziale przywrócenia działalności centrów handlowych, wykonywania usług hotelarskich, funkcjonowania muzeów czy bibliotek. Projekt zakłada te m.in. możliwość stopniowego wznawiania rozgrywek lig zawodowych w skórze nożnej i żużlu i korzystania, po 5 maja, z rowerów miejskich.

W prawu wskazano, że „zasadniczo powiela ono rozwiązania wprowadzone w rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 kwietnia 2020 r., z elementem zniesienia niektórych ograniczeń lub zakazów albo zmniejszenia skali ograniczeń”.

W modelu zapisano, że usługi hotelarskie i noclegowe będą potrafiły stanowić dostarczane pod warunkiem, że zachowane będą ważne zasady bezpieczeństwa. Uchylany jest zakaz dot. działalności bibliotek, archiwów i muzeów.

Po dniu 3 maja kształtuje się również przywrócenie ról w budynkach handlowych o wielkości sprzedaży lub usług powyżej 2000 m kw. innej niż ta, która stanowiła dopuszczona na platformie dotychczasowego rozporządzenia, a przy założeniu, że zmniejszono grupę osób do 1 kobiety na 15 m2 powierzchni, na jakiej jest realizowana sprzedaż lub świadczone są usługi. Nadal – do zdjęcia będzie niemożliwe prowadzenie handlu detalicznego lub robienia działalności usługowej na wyspach handlowych.

Po 3 maja kształtuje się również przywrócenie wykonywania usług rehabilitacyjnych oraz działalności samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej, dla których podmiotem budującym jest Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a dodatkowo lecznictwa uzdrowiskowego.

Projektowana regulacja od 4 maja zmniejsza ograniczenia w myśli konieczności poddania się kwarantannie osób przekraczających ścianę w kontrakcie z prowadzeniem prace zawodowych, służbowych lub handlowych w Polsce lub w państwie sąsiadującym, a dodatkowo uczniów pobierających naukę w Polsce lub w państwie sąsiadującym. Z koncentracje na pozycję epidemiczną nie działa to kobiet uprawiających zawód medyczny a osób pracujących prace zawodowe, służbowe lub handlowe w istotach organizacyjnych pomocy społecznej.

Z dnia wprowadzenia w utrzymanie projektowanego rozporządzenia daje się również stosowanie z przyłbic zamiast maseczki lub części garderób w planu zakrywania ust i nosa.

Projekt łagodzi ograniczenia odnośnie liczby osób pomagających w kulcie religijnym. W budynkach kultu religijnego niższych niż 75 m kw. będzie potrafiło uczestniczyć w ostatnim samym czasie pięć osób, wśród osób pomagających w służeniu tego kultu.

Na energii rozporządzenia po 5 maja dozwolone będzie pobieranie z rowerów miejskich.

Projekt wprowadza te zmiany, jeśli idzie o kwarantannę pracowników sektora transportu wodnego śródlądowego, przekraczających granicę.

zobacz również: Ministerstwo Zdrowia chce zrezygnować z godzin dla seniorów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments