Higiena osób starszych

Opieka seniora Trzcińsko-Zdrój zadzwoń 70 827 70 02

zachodniopomorskie

Wraz z wiekiem rutynowe zadania stają się coraz trudniejsze. Dla wielu seniorów dobra higiena osobista może wpływać szczególnie wiele problemów. Kiedyś będą musieć pomocy. Jeżeli nasz senior i cierpi z nią temat, najlepiej zainteresujmy się tym z razu. W współczesny możliwość unikniemy potencjalnych kłopotów zdrowotnych, pochodzących ze czarnej higieny osobistej. Znalezienie korzystnego rozwiązania często leży na członkach rodziny. Dlatego zastanówmy się i opracujmy plan działania.

Opieka seniora Wolin zadzwoń 70 827 70 02

 

Kąpiel

Kąpiel jest istotną cechą higieny każdej kobiety, zwłaszcza w podeszłym wieku. Pomoc pielęgniarki lub wykwalifikowanego opiekuna może być bardzo pomocna. Przed kąpielą należy zrobić wszystkie potrzebne spraw w którymkolwiek miejscu. Uzna to zaoszczędzić chwila oraz przyspieszy działanie.

opieka seniora
opieka seniora

Temperaturę wody należy sprawdzić grzbietem dłoni. Woda nie powinna być za zimna, aby zbyt ciepła. Następnie owińmy seniora zdrowym i pozytywnym kocem. Dzięki temuż nie będzie posiadał dreszczy i się nie przeziębi. Uważajmy, by po kąpieli nie poślizgnął się ani nie upadł. Zachowajmy wyjątkową ostrożność, jeśli nasz senior będzie szedł z łazienki.

Wtedy chyba płacić się dziwne, ale za częsta kąpiel może wysuszać delikatną skórę starszych osób. Aby zapobiec wysuszeniu i podrażnieniom skóry, kąpmy ich co kilka dni, chyba iż stanowi toż odpowiednie.
Zdrowie jamy ustnej

Pytajmy o zdrowie jamy ustnej osób starszych. Osoby z zaburzeniami poznawczymi lub ruchowymi powinny być namawiane do pewnej pielęgnacji jamy ustnej. Pielęgniarka lub opiekun potrafią im zadziałać w myciu zębów dwa-trzy razy dziennie.

Zobacz również pożyczki vivus

Szczoteczka zasilana elektrycznie lub bateryjnie jest wyjątkowo polecana osobom starszym. Jeśli pacjent nosi wyjmowaną protezę, należy codziennie wieczorem ją wyjąć, dokładnie sprawdzić i oczyścić, a rano znów założyć.

Senior powinien odwiedzać dentystę dwa razy w roku, aby sprawdzić stan dziąseł. Jeśli ma protezę, stomatolog musi regularnie kontrolować dopasowanie. Choroby dziąseł mogą robić do różnych problemów zdrowotnych zagrażających życiu, dlatego zawsze mówmy je bardzo.
Pieluchy dla dużych

 Cholesterol OFF
Cholesterol OFF

Większość starszych osób planuje kłopoty z oddawaniem moczu i defekacją. Dlatego bardzo pomocne potrafią być pieluchy dla dużych. Przed zmianą pieluchy, pielęgniarka lub opiekun powinien umyć i wysuszyć ręce, a potem założyć rękawiczki.
Porozmawiajmy o tym

Że będzie toż ważna rozmowa także dla rodziny, jak oraz dla starszego. Choć jest za ważna, aby jej ujść. Przekażmy im rozumieć, że spełniamy toż z miłości. Powiedzmy, że chcemy, aby wyglądał i przewidywał się jak daleko. Chronimy ich przed problemami zdrowotnymi, takimi jak infekcje skóry lub dróg moczowych. Nie istniejmy nieprzyjemni oraz nie gromadźmy się na ostatnim, czego nie chyba nie zrobić. Skoncentrujmy się na ostatnim, czego marzy a co możemy dla niego osiągnąć.
Zadajmy pytania

Zapytajmy swoją starszą bliską osobę, czy potrzebuje pomocy w kąpieli lub prysznicu. Możemy te zapytać, czy woli, aby wspomógł mu każdy członek rodziny lub raczej pielęgniarka lub opiekun. Zapytajmy, czy preferują płeć osoby, jaka im pomaga. Te pytania ułatwią mu poczuć, iż stanowi większą kontrolę nad higieną osobistą.
Bezpieczeństwo przede każdym

Zawsze dokładnie sprawdzajmy, czy łazienka jest dokładnie bezpieczna. Popatrzmy, lub są w niej poręcze, krzesła prysznicowe lub antypoślizgowe maty w wannie. Możemy nosić wodoodporny łańcuch, aby nie zmoczyć się podczas asystowania.

Artykuł został zrobiony przez firmę oferującą pracę jako opiekunka, opiekun osób starych w Niemczech.

Zobacz źródło artykułu higiena osób starszych

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments