Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Tuczno

zachodniopomorskie

Budujesz nasze wnętrze, budujesz dom, robisz remont swojego domu? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została zaprojektowana dana powierzchnia? Szukasz dobrych pomysłów, jak niskim nakładem kosztów uzyskać niespotykane efekty? Więc dokładnie, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Pełczyce

Czym w komplecie jest metoda LED?

Mimo, że dopiero od kilku, kilkunastu lat technologia LED na trwałe zagościła w domach, więc jej początki sięgają trzeciej dekady XX wieku, a do częstej produkcji diody LED weszły dopiero w latach 60. Swój sukces mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która dobrze przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie emitowała światło na okresie 100-watowej żarówki żarowej! Wówczas nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

Dlatego nawet mimo wiele wyższej sumy za pracę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Ostatnimi czasy ogromną sławą napawają się tzw. taśmy LED. Czym są? To normalne, giętkie taśmy, do jakich przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są daleko czytelne w zestawie i powodują zaskakujące efekty wizualne względem architektury wnętrz dodatkowo nie tylko. Co ciekawe, spędzają w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre wzory mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich właściwe sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Pełczyce

Jakie są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym planem na wykorzystanie oświetlenia LED jest lekka wymiana wszystkich żarówek w byciu. Dzięki temu wydatki użytkowanej energii elektrycznej spadną! Aczkolwiek nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki dobrze się zobaczą w przypadku oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może czerpać prąd z inicjatyw słonecznej. W dobę energia zostanie zgromadzona, natomiast w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Pełczyce

Dobrym pomysłem istnieje także umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. To opłacalne podejście do powierzchni niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub małych łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy wnętrze będzie optycznie wskazywałoby na konkretniejsze. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak standardowe odpowiedniki, dlatego bez przeszkód ważna je realizować w otoczeniu wełny mineralnej wykorzystywanej do ocieplenia sufitu. Nie bogata tego powiedzieć o kolejnych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Pełczyce

Jadnak najbardziej uniwersalnym zastosowaniem dla dosłownie każdej powierzchni jest użycie taśm LED! Sekretem na odpowiednie ich umiejscowienie jest montaż w mieszkaniu, w którym nie widać źródła światła, ale że samo światło, dzięki czemu w wnętrzu panuje niezwykła atmosfera. Dobrym pomysłem jest zamontowanie takiego podświetlenia na wzór w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (gdyby stanowi taka oferta), na górnej płycie szafek kuchennych itd. Warto postawić taśmy LED w salonie, ponieważ wtedy dziś tam zazwyczaj jest się czas z pracownikami. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako świetny przyrząd do kieliszka wina, jednak przy użyciu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie szło na granicy, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory niczym w właściwej dyskotece. Wystarczy dać do tego muzykę i piękna zabawa gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla wszystkiego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, i może szukasz nowoczesnych rozwiązań do własnego życia? Dobrym pomysłem jest kupno okręgu zbudowanego z każdego materiału, istotne istnieje zawsze, by jego wnętrze było chude i ogromne, nie zaokrąglone i wąskie. Dlaczego? We tłu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy powieli się ten projekt i da koła w otoczeniu ścian albo sufitu – efekt będzie dobry! Dobrym pomysłem istnieje ponad podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło brało się od ściany ściany.

Powinien jednak wiedzieć, że ważnym ograniczeniem w użytkowaniu technologii LED jest niezależna wyobraźnia. Dzięki niej można stworzyć naprawdę wiele dobrych propozycji, które przykują uwagę jest, i co bardzo, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Pełczyce

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments