Oszuści w sieci!

Poradnik pożyczkobiorcy

Uwaga na oszustów! 

-„Ludzie listy piszą”- to słowa bardzo znanej polskiej piosenki Skaldów, pt: Medytacje wiejskiego listonosza”. To jednak tylko senstymentalne wspomnienie, bowiem coraz rzadziej ludzie zwykłe, papierowe, realne i dotykalskie listy pisać chcą. Zamiast tego kwitnie wręcz komunikacja internetowa,czyli pisanie mejli. Ta forma komunikacji to zdaje się być internetowy gwóźdź do trumny listów tradycyjnych. Cóż, to się nazywa rozwój, ewolucja i technologia. W końcu mamy XXI wiek, a więc trzeba nadążać za zmieniającymsię dynamicznie światem. Mejle to niemal komunikacja idealna, choć potocznie przyjęło się uznawać, że ideałów zwyczajnie nie ma. Niemniej mejl to prawie idealny list. Nie dość, że oszczędzamy na znaczku, mamy niemal nieograniczoną objętość, którą możemy zapełnić dowolną treścią, to ponadto dochodzi do odbiorcy niemal w tej samej sekundzie, w której naciskamy przycisk „wyślij”. Warto także wspomnieć, że do takiego internetowego listu możemy dołączyć załączniki (w tradycyjnym już pliku muzycznego dołączyć się nie da). A to zdjęcia, książkę,czy w końcu nasz ulubiony utwór muzyczny.

Niestety nowe technologie wiążą sie także z nowymizagrożeniami. To najkrócej rzecz ujmując znaczy, że oszuści doskonale się dostosowali do naszej codziennej rzeczywistości i doskonale opanowali nowe technologie, by im pomagały w naciąganiu ludzi. Tak między innymi wpadli na pomysł, by wysyłać zarówno w sposób tradycyjny, jak i mejlowy fałszywe faktury, udając firmy różnych branż, których marki są doskonale rozpoznawalne na rynku. Dlatego należy dokładnie sprawdzić, zanim z rozpędu zapłacimy, na przykład rachunek za prąd, czy też fakturę za usługi telekomunikacyjne,mimo, że należności dla tych podmiotów mamy już dawno uregulowane.

Pośpiech zawsze jest złym doradcą, więc zanim wyślemy jakiemuś domorosłemu oszustowi nasze niejednokrotnie ciężko zarobione pieniądze sprawdźmy, czy nie próbuje ktoś od nas wyłudzić pieniędzy. Możemy zadzwonić bezpośrednio do firmy, zktórej otrzymaliśmy fakturę do zapłaty, możemy porównać swój indywidualny numer rachunku, na który co miesiąc przelewamy należności. Konieczne jest porównanie znaków graficznych, w tym logo firmy. Zawsze działajmy rozważnie ikierujmy się zasadą  ograniczonego zaufania. Zawsze lepiej być nadgorliwym, niż dać oszustom zarobić.

Nasz system komunikowania jest zawsze autoryzowany, bezpieczny i łatwo sprawdzić jego autentyczność. Nasz sztab informatyków i fachowców z dziedziny IT codziennie czuwa, aby żaden niepożądany podmiot nie podszywał się pod naszą markę,czy niezgodnie z prawem i bez naszej wiedzy próbował oszukiwać naszych Klientów. Gdyby jednak zauważyli Państwo coś niepokojącego czekamy na informacje zwrotne. Adres do korespondencji zarówno tradycyjnej, jak i tej elektronicznej znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce KONTAKT.

Proszę nie być obojętnym na żadne podejrzane @ pojawiające się w Państwa elektronicznej skrzynce. Dla własnego dobra.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joanna
joanna
5 lat temu

tak tez zostałem oszukany w sieci, uważjcie na te szajki można się naprawdę naaciąć