Otwieranie biznesu, komu to się opłaca?

Poradnik pożyczkobiorcy

Każdy chce rzucić pracę i nie przychodzić na wyznaczoną godzinę codziennie do pracy, mieć więcej wakacji, więcej czasu dla siebie. Wiele osób uważa, że jak zostawi pracę i otworzy swój własny biznes będzie się to bardziej opłacać.

Wiele osób nie wie, z czym to się wiąże, otwiera biznes bez zastanowienia, bez zaplanowania.

Czy się opłaca otworzyć taki swój mały biznes?

Czy to się opłaca a może komuś innemu niż tylko założycielowi?

Jak widać po poczynaniach naszego rządu widać, że chcą, aby ludzie otwierali biznesy. Otworzenie firmy wyrobienie regonu, zarejestrowanie firmy już nie jest takie problematyczne jak kilkadziesiąt lat temu. Unia dopłaca do inwestycji, do inkubatorów przedsiębiorczości, banki także pomagają dają kredyt na otwarcie działalności, powiększenie firmy, rozwój.

Bankom tacy przedsiębiorcy-biznesmeni są na rękę, bo biorą większe kredyty niż zwykły kowalski, dodatkowo generują miejsca pracy a to sprawia zmniejszenie bezrobocia i bankom więcej „kowalskich kredytobiorców”. Są banki specjalizujące się w dofinansowywaniu małych biznesów przykładem może być „ideabank” oraz wiele innych banków, których możemy ofertę znaleśc w internecie, jak FMbank czy mbank.

Gospodarka się rozkręca po otwarciu biznesu i teoretycznie każdemu się opłaci, tylko jak nastaje bessa to nagle te małe biznesy, co wyrosły jak grzyby po deszczu nagle znikają. Państwu taka sytuacja się nie opłaca, ponieważ ponownie musi stymulować gospodarkę do rozwoju. Dlatego Państwo robi wszystko, aby te firmy nie upadały, niestety nie zawsze może pomóc. Miejmy nadzieje, że będzie coraz lepiej już widać jak Unia dopłaca do szkoleń dla małych firm.

Zakładając, że biznes się powiedzie i będzie się kręcił na coraz wyższych obrotach sprawia, że będzie się opłacało rzucić prace nawet tą najlepszą. Zakładając swój biznes na pewno trzeba brać pod uwagę ryzyko nie powodzenia i możliwość zrealizowania czarnego scenariusza, że nie będzie się opłacało go dalej prowadzić. Mieć plan awaryjny, aby nie zostać bez dobrej pracy i bez własnego biznesu, bo w tedy może ucierpieć najbliższa rodzina. Każdy, kto otwiera biznes musi brać pod uwagę, że bierze odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych pracowników i ich rodziny.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments