Pierwsza pożyczka gratis – czy zawsze za darmo?

logowanie Poradnik pożyczkobiorcy pozyczka-lokalna rejestracja Świetokrzyskie

Pierwsza pożyczka gratis jest ofertą, którą parabanki gorąco reklamują jako darmową pożyczkę dedykowaną wyłącznie dla nowych klientów. W reklamach akcent kładziony jest całkowity brak opłat, podkreślane jest, że są one równe 0 zł. Parabanki akcentują, że decydując się na to rozwiązanie, nie uiścimy ani odsetek, ani prowizji i po ustalonym w umowie czasie zwrócimy taką samą sumę jaką pożyczyliśmy.

Czy jednak pierwsza pożyczka gratis jest zawsze za darmo i w całości? Czy jej rzeczywisty zawsze równa się 0 złotych i nie ma od tego odstępstw? Reklama reklamą, a życie życiem. Okazuje się oczywiście, że są odstępstwa do reguły i nie w każdym przypadku koszt z początku darmowej pożyczki ostatecznie wyniesie 0 zł.

Otóż głównym obwarowaniem, by wzięta po raz pierwszy chwilówka była w 100% bezpłatna, jest to, że odda się ją precyzyjnie w oznaczonym w umowie czasie. Jeżeli dojdzie do opóźnienia w zwrocie zobowiązania choćby jeden dzień, parabank naliczy już niemałe opłaty. Są one identyczne jak przy udzieleniu kolejnej pożyczki o tych samych parametrach, a zawierają znaczną prowizję oraz odsetki. Chcąc zatem wziąć pierwszą pożyczkę gratis musimy bardzo przestrzegać jej terminowego zwrotu, by uniknąć dodatkowych niepotrzebnych kosztów. Należy tu podkreślić, że nie są one małe, ponieważ odsetki często sięgają nawet paru tysięcy procent i więcej.

Dlatego decydując się darmową pożyczkę z parabanku, należy mocno ważyć siły na zamiary. Brać wyłącznie taką sumę, co do której ma się pewność, że bez kłopotu zdoła się ją zwrócić w oznaczonym czasie. Wtenczas rzeczywiście nie poniesie się kosztów i zyska się całkiem za darmo zastrzyk środków finansowych.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments