poczta kurier

Poczta kurier Stargard zamów online

zachodniopomorskie

Z powodu szybkiego rytmu życia i dużej popularności transakcji internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku oferty zachęcają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dowozu. Nadawanie paczek z Poczta kurier Goleniów może być bardzo łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie będą plusy takiego rozwiązania? Oraz jakie błędy popełniamy przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Goleniów

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane przesyłki, to te o niewielkich gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez pracownika firmy kurierskiej wiele upraszcza. Oszczędzamy przy okazji czas oraz swoje nerwy, bo stanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie małej paczki to jedynie kilka elementów, najpierw należy złożyć zamówienie na kuriera, zapakować paczkę zgodnie z wymaganiami i zaczekać aż Poczta kurier Goleniów pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto ma możliwość przejąć naszą paczkę już tego samego dnia, jeżeli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia kolejnego. Ma to znaczenie zwłaszcza kiedy zależy nam na doręczeniu paczki do celu na czas. Zazwyczaj moment dostarczenia przesyłki wynosi 24 godziny w następnym dniu pracującym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy dużo pakunków miesięcznie warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec okresu rozliczeniowego.

Przy pakowaniu tak wielu pakunków z pewnością zauważymy również korzyści z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej w prost z naszego mieszkania. zawiezienie ich za każdym razem na pocztę zajęło by dużo czasu oraz wymagało od nas wysiłku, zwłaszcza kiedypaczki dużo ważą. Dodatkowo cena paczek hurtowych będzie korzystniejsza niż opłata za każdą z przesyłek osobno. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni wysyłać większe ilości paczek powinniśmy skorzystać z oferty paczek hurtowych.

Przewóz palet

A co wtedy, kiedy produkt który potrzebujemy nadać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz dużo waży? Ekonomicznym wyjściem jest przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto umożliwia nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się szczególnie od przesłania normalnej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę oraz umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na wymiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania ładunku.

Należy pamiętać, że licząc wymiary przesyłki oraz masę musimy uwzględnić paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma mniej więcej 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety mogą zwiększyć swoją masę pod działaniem wilgoci, w związku z tym rozsądniej jest nie zbliżać się do maksymalnej wagi pakunku. Wybierając paletę na której wyślemy produkty, upewnijmy się czy jest ona w zadowalającym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stwarzać właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była odpowiednia w momencie wydania pakunku, możemy mieć problem z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Generalne zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne wymagania odnośnie wymiarów, zabezpieczeń paczek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest poznać je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to uzależnione od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej stretchem lub umocowanie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie pochłaniało ewentualne wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Goleniów chce by wszystkie paczki były transportowane z delikatnością, jednak należy pamiętać, że w trakcie transportu nasza przesyłka może się przewracać albo być zgnieciona przez inne przesyłki.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Goleniów odbierając paczkę musi również ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali roboczego dnia, może okazać się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś dotrzeć. Dlatego należy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z usług Poczta kurier Goleniów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę