Pożyczka, a kredyt

pozyczka-lokalna warminsko-mazurskie

Bardzo dużo osób nie widzi różnicy miedzy pożyczką a kredytem w końcu w oby dwóch chodzi o zaciągnięcie długu. Jednak są to dwa różne określenia zatem warto wiedzieć jaka jest różnica między pożyczką, a kredytem.
Pożyczek może udzielać praktyczne każdy jedyny wymóg to taki iż musi być właścicielem posiadanych pieniędzy. Pożyczki regulowane są przez kodeks cywilny. W przeciwieństwie do kredytu może być nieodpłatna. Jeżeli chodzi o kredyt prawo do ich udzielanie mają wyłącznie banki pieniądze nie są ich własnością, lecz pochodzą od klientów. Umowy kredytowe reguluje prawo bankowe. Ponadto umowa kredytowa określa termin jego zwrotu natomiast przy pożyczce kapitał staje się własnością pożyczkobiorcy i nie ma określonego terminu zwrotu a wierzyciel nie może wtrącać się w sposób wykorzystania środków jeżeli nie było to ustalone w umowie.

W przypadku kredytu bank daje pieniądze na ściśle określony w umowie cel w przypadku wydawania gotówki niezgodnie z umową bank może zażądać natychmiastowego zwrotu środków. Za zaciągnięty kredyt bank pobiera prowizje i oprocentowanie gdyż celem banku przy udzielaniu kredytów jest osiągnięcie zysku.

Pożyczka jak już wcześniej wspominałem jest nieodpłatna strony mogą się jedynie umówić, że pożyczkodawca otrzyma jakieś wynagrodzenie w formie oprocentowanie. Umowa na kredyt musi być zawarta w formie pisemnej. W pożyczce do 500 złotych nie jest wymagana forma pisemna jednak po przekroczeniu tej kwoty pożyczka powinna być sporządzona w formie pisemnej

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments