Pożyczka bez big - gdzie otrzymać?

Pożyczka bez big – gdzie otrzymać?

Artykuł Miesiąca

Wielu z nas zastanawia się nad tym gdzie otrzymać pożyczkę bez big i przynajmniej częściową odpowiedź na to pytanie dają reklamy skoków i banków emitowane w przerwach reklamowych. Jednym słowem jeśli brak big w przypadku pożyczki to zaleta, to dany skok lub bank wykorzystują informację tę w reklamie. Nie mniej jednak reklamy mają też i swoje wady, a konkretniej o zaletach pożyczek informują w dość dokładny sposób, a wady takowych naświetlają w ten mniej wyraźny sposób. Dlatego też pewna część z nas chętnych na pożyczkę sprawdza opcje w sieciowych rankingach, bo takowe to noty przyznawane konkretnym pożyczkom pod postacią gwiazdek, których to maksymalnie może być dziesięć. Właśnie dlatego pożyczka która jest tą z pierwszej piątki i ma notę 9,3 jest tą wyjątkowo często wybieraną. Jakaś część z nas sprawdza też i te opinie ludzi powiązane z tymi rankingami, ale to sprawdzanie opinii to często tracenie czasu, bo czyta się teksty składające się z kilkunastu zdań, a przeczytanie takowych dziesięciu trwa zapewne jakieś pół godziny.

Portale społecznościowe takie jak Facebook

Czasy obecne to portale społecznościowe takie jak Facebook, a na takowych prowadzi się rzecz jasna wiele blogów o finansach. Na blogi te w formie tabeli trafiają co jakiś czas te zestawienia pożyczek bez big, a konkretniej nie są to zestawienia związane z wszystkimi pożyczkami tego typu, tylko są tak jakby podzielonymi na te do 5 000zł, na te do 10 000zł i na te do 20 000zł. W przypadku każdej z tych kategorii zestawienie wygląda nieco inaczej i co równie istotne nie każdy autor bloga jest zaskakująco dokładny. Mowa tu o tym, że jakaś część z nich w tych własnych rankingach tak jakby pomija pewne kwestie, bo w sieci lub w sensie rzeczywistym zgromadzili zbyt mało danych, a tabelę z nie kompletnymi danymi opublikowali. Pod tego typu tabelą przyznali się też i do tego, że pewnych danych nie udało się im zebrać, ale ludzie się ich powodami nie interesują, tylko przechodzą do innego blogu o finansach, w którego przypadku dane te zostały opublikowanymi. Takie podejście do sprawy to norma u poszukujących najlepszej opcji, nawet wtedy gdy szukają pożyczki na tę pralkę, która zepsuła się w piątek wieczorem, a naprawa jej jest raczej nie opłacalną.

Znajomi

Pewna część znajomych, czyli ludzi, których to znamy z widzenia i ufamy im poleca nam pożyczki bez big, a konkretniej opcje, z którymi to sami sobie poradzili w czasie krótszym niż 90 dni. Taką pożyczki ludzie zaliczani do przyjaciół rzecz jasna wzięli po to by zmienić lodówkę na nową, bo w tym celu często bierze się te niewielkie pożyczki i co równie istotne spłacanie takowych dla wielu z nas to kwestia otrzymania trzech wynagrodzeń w ciągu 90 dni. Inaczej jest z tymi większymi pożyczkami, ale takich nie bierze się nagle, bo w ich przypadku można dłużej pytać znajomych i sprawdzać rozmaite opcje za pomocą internetu. Sprawdzanie to zabiera jakiś czas, ale nie jest to czas stracony. Zaś opinie przyjaciół, którym ufamy są dla nas cenniejszymi od wpisów na blogach.

Kryzys ekonomiczny

Nawet w czasie takiego typowego kryzysu ekonomicznego te pożyczki bez big to opcje trudniej osiągalne, bo jeśli przed początkiem kryzysu jakiś skok oferował takową na dowód osobisty, to po kilku miesiącach jego trwania tego typu oferta znikła. Dzieje się tak dlatego, że realia ekonomiczne się rzecz jasna pogarszają i dlatego też zasady udzielania pożyczek muszą się przynajmniej po części zaostrzyć, po to by pożyczki nie dostała osobę, która po około miesiącu od zaciągnięcia straci pracę.

Inne ważne informacje

Skoki i banki ścigają się też ze sobą, jeśli chodzi o te ciekawe oferty pożyczek bez big i to chyba w każdej kategorii jeśli chodzi o kwotę. W okresie stabilnym gospodarczo to ściganie się wygląda inaczej niż w kryzysie ekonomicznym, czyli w lepszych czasach banki są o wiele bardziej szczodrymi i widać to w reklamach pożyczek, które są opcją wyglądającą ciekawiej. Zmienia się to wtedy gdy inflacja rośnie, czyli reklamy stają się słabszymi jakościowo, a pewna część skoków się nie reklamuje, bo promowanie pewnych opcji ma sens tylko wtedy gdy mają wzięcie.

Zobacz również pożyczki 15 minut

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments