Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

Pożyczki pod zastaw mieszkania Cedynia bez bik

zachodniopomorskie

Banki deklarują, że wiele przychylniej podchodzą do pracowników w oparciu o umowę o dzieło niż dotychczas parę lat temu. Pomimo to starający się o kredyt hipoteczny muszą brać się z bardziej trudną formą niż w wypadku umowy o pracę.

Pożyczki pod zastaw mieszkania Drawsko Pomorskie bez bik

Umowa o dzieło na pewne wpisała się w rejon rynku pracy. Pracodawcy chętnie sięgają po tę formę współpracy, by nie obciążać finansów firmy dodatkowymi kosztami.

Lombard online
Lombard online

Wykazują się do niej oraz sami pracownicy – są to przede każdym przedstawiciele wolnych zawodów, jak prawnicy, dziennikarze, architekci czy graficy – w grup idealni mężczyźni w oczach banku, jeżeli należy o wysokość dochodów. Są wtedy wielkie szanse na przyjęcie kredytu hipotecznego. Z pozostałej strony, z rady na specyfikę zatrudnienia, instytucje stosują różnego sposobie obostrzenia.

Zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości Kołobrzeg

Co bank weźmie pod uwagę?

Oczywiście, bank przeanalizuje takie czynniki, jak koszty utrzymania, spłacane kredyty i historię kredytową. Przed zawarciem umowy kredytowej zapyta nas oraz o staż na podstawie umowy o działanie. Najczęściej wznosi się o minimum roku, niektóre instytucje wymagają stażu jedynie półrocznego, drugie i aż dwuletniego. Dłuższy okres uzyskiwania dochodów to kluczowa różnica pomiędzy podejściem banków do umowy o sztukę również o działanie.

Zobacz mieszkania Kołobrzeg

Dość zgodne powtarza się dołączenie do przestrzeni w uzyskiwaniu zatrudnienia – zwyczajnie nie powinno ich żyć w zespole, zagraża to bowiem regularnym płatnościom ze strony klienta; bankom zależy przede wszystkim nie tyle na danym przychodzie, co na stałości w jego otrzymywaniu.

zobacz zatrudnienie pracownika z Ukrainy

Pamiętajmy także, że procedury w poszczególnych bankach kupią na zawarcie w procesie starania się o kredyt hipoteczny małej liczby zleceniodawców, np. 3 lub 6, co w wypadku tzw. freelancingu może wykazać się dość kłopotliwe.

Sporym problemem może stanowić i udokumentowanie przyszłych dochodów. Często umowy o dzieło podpisywane są co miesiąc – na drugie kwoty, często z pozostałymi firmami, trudno więc prognozować, kiedy będą wyglądały przychody np. za 3 miesiące. Z pewnością i przydatne jest pismo od pracodawców/zleceniodawców, co czasami – z rady na ważniejszą część podmiotów – prawdopodobnie stanowić trudne.

Pod obserwację weźmy plus to, że banki w przeciwny sposób wyznaczają zysk netto. Instytucje uwzględnią 20- lub 50-proc. koszty uzyskania przychodu, co świadczy, że analizowana kwota będzie słabsza niż podawała na ostatnie wysokość naszego wynagrodzenia.

Wymienia się, że około 1/3 wszystkich chodzących Polaków osiąga zyski z tytułu umowy o wykonanie i zlecenia. To znane, że banki muszą otworzyć się na nowy typ klienta – nie działającego na kartę o pracę, a mogącego pochwalić się dość wysokimi zarobkami. Mimo dość skomplikowanej procedury instytucje dają się iść im na rękę. Nie zawsze musimy więc rezygnować z marzeń o naszym „M”.

Źródło: Umowa o dzieło a kredyt hipoteczny

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments