Skazani na Shawshank

Skazani na Shawshank cały film

Prasóweczki

Skazani na Shawshank jest arcydziełem, które zna wywołać ciarki na plecach, łzy czy szczery uśmiech. Po zobaczeniu tego obrazu chce się widzieć go ponownie za jakimś razem, jak tylko sprowadza się okazja. Istnieją tacy, co twierdzą, iż nie da się skopiować dzieła doskonałego którym jest powieść Stephena Kinga także do tego zdać jej ducha na ekranie. Takich filmów, co idealnie odwzorowują powieści jest tyle, że ważna policzyć na palcach jednej ręki.

Skazani na Shawshank cały film lektor

Film Franka Darabonta chodzi do tych działań. Reżyserowi udało się oderwać od klimatu grozy i elementów nadprzyrodzonych. Dzięki temu przedsięwzięcie zostało zrozumiane. Widz identyfikuje się z treścią. Widzimy człowieka, który rywalizuje o wolność, o uczciwość i sprawiedliwość. Ta obecna jest tłamszona, tylko gdy zwykle zwycięża.

Skazani na Shawshank
Skazani na Shawshank

Film opowiada o młodym bankowcu Andym Dufresne, który zabija swoją żonę, którą przyłapuje na zdradzie. Andy miał wszystko, o czym mógł marzyć młody człowiek. Proces jest mocny, a sędzia wydaje surowy wyrok. Podwójne dożywocie. Trafia on do więzienia Shawshank. Sposobu w nim pilnują sadystyczni strażnicy. Naczelnika gra Samuel Norton. Pod zasłoną Pisma Świętego dokonuje jeszcze popularniejszych oszustw i występków. Więzienie nie łamie Andy’ego. Zaczyna rozumieć zasady trwające w więzieniu, i co najważniejsze – wykształceniem zdobywa chłodną sympatię strażników. Andy przyjaźni się z czarnym Redem (Morgan Freeman). Wiele lat przesiedzianych w Shawshank kończy się niespodziewanie jednej nocy. Dzieje się to, co było nieprzewidywalne, i co odbija swoje piętno na bohaterach również w oryginalny sposób pieczętuje ich przyjaźń.

Zobacz pożyczki długoterminowe online

Reżyser bez zbędnych scen opisuje przyjaźń, która pozostała w więzieniu 20 lat. Pojawia się poetycka sprawiedliwość, która zaprowadza sposób w świecie zdeprawowanym i starym.

Kiedy Andy dostaje wyrok, sędzia używa ostrych słów „uderza mnie pański brak skrupułów i lodowaty chłód”. Andy w takim trwanie jest również, jak inni współwięźniowie grożą mu, prześladują, biją i gwałcą. Nasz bohater znosi wszystkie przeciwności losu bycia za kratami. Wiąże się z aktualnym etapem rzeczy, tylko nie przyznaje się zniszczyć. Na skutku filmu jego pokora została wynagrodzona. Film jest monologi głównych bohaterów, jakie nie oznaczają tego co cierpimy na ekranie, ale jakby są osobistym jedzeniem oraz pozwolą dostać w natury bohatera.

zobacz źródło Skazani na Shawshank

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments