Śladem magnackich rezydencji przez lubuskie

lubuskie

Nie brak na terenie Polski regionów, w krajobrazie których magnackie rezydencje i potężne zamki zajmują bardzo ważne miejsce. Gdzie warto się wybrać? Dla miłośników tego typu zabytków doskonałym kierunkiem wycieczki może się okazać województwo lubuskie. Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wycieczki po tej części kraju? Atrakcji, którymi w trakcie wędrówki przez tereny województwa lubuskiego warto się zainteresować, jest wiele. W ich gronie magnackie rezydencje oraz tajemnicze zamki zajmują miejsce bardzo ważne.

Gdzie warto się wybrać, by móc spotkać się z takimi właśnie zabytkami? Wiele radości może sprawić turystom wizyta w tak ciekawym miejscu, jakim jest wieś Siedlisko. Tutejszy zamek Karolat to ciekawa perełka dawnej architektury i nie lada gratka dla każdego miłośnika historii. Ogromne wrażenie na turystach odwiedzających tę część kraju może też zrobić romantyczny pałac w Mierzęcinie, któremu z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi.

Kolejną atrakcją dla turystów zakochanych z dawnych rezydencjach może się okazać spacer po Bytomiu Odrzańskim – mieście, które swą zabudową może oczarować każdego. Co jeszcze warto zobaczyć? Zamek w Kożuchowie oraz Pałac Książęcy w Żaganiu to kolejne atrakcje, które w programie wycieczki po województwie lubuskim koniecznie powinny się pojawić. To dzięki nim ten region staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników podróży, w turystyka na terenie lubuskiego ma się coraz lepiej.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments