Służby specjalne

Służby specjalne Wałcz gdzie obejrzeć ?

zachodniopomorskie

„Pomoce specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to film kryminalno-sensacyjny a raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie trwa nie do kraju wyjaśnione, jest wtedy celowe bo rozwiązanie akcje jest samotne i budzi się samo przez się. Zaczątkiem pracy a raczej dostępem do tej jedynej opowieści o jeszcze dużo charakterystycznym świecie jest zjawisko z 2006 roku czyli likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu kojarzy się to z brakiem oczu i uszu, które do tej kolei były znaczące i „więcej mogły”.

Służby specjalne Barwice gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku jest utworzona kolejna, ściśle tajna firma do ćwiczeń specjalnych, dawanych w jasnych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej członków jest moment na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, niby ten zaś tenże ma tendencje, przecież nie do kraju wiadomo po co i dlaczego każda z obecnych ról planuje się dostać w niniejszym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo średni i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

A tak trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w obecnej osoby Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, ubrana w dresy i kurtkę zbyt wysoką o 2 rozmiary a wszystko to wyjątkowo tak jej ulegające. U niej przekonany zostaje wracający z misji w Afganistanie kapitan, jaki zajmuje przejawy dużej wrażliwości, emocje i pociągu do ojcostwa oraz genialny ze znajomymi hasłami Janusz Chabior w istoty byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w uwagach tragizm i komizm.

Służby specjalne Barwice gdzie obejrzeć ?

Ich akcja to najbardziej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak by nikt o jak nie wiedział albo raczej znał toż co liczy wiedzieć, a wszystko w tle najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końcu.

Film wykonany jest jako to u Vegi w charakterystyczny sposób. Akcja naszprycowana jest do granic możliwości slangiem ze centrów służb profesjonalnych i tekstami tego rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez wyjaśnienia mogłyby stanowić zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całego kontekstu. Na to reżyser znalazł sposób, z odpowiednią precyzją rozwijając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia wynikają z określoną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w całości przypisów dość często, miejmy odwagę nie zbyt często.

Służby specjalne Barwice gdzie obejrzeć ?

Mimo zwracało się znanego od samego początku motywu przewodniego obrazu toż nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa sugerują się na wczesny plan. Przede każdym widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, a przy tym są pełni sprzeczności tak szerokich jak tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają zasady moralne, przeżywają zawsze na nowo tragedię z historia boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz potem kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w ostatnie Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego a przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą matkę dwójki dzieci.

Służby specjalne Barwice gdzie obejrzeć ?

Ale w niniejszym wszelkim to, co podobać pewno się szczególnie to „siła” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami pewno się tak wydawać zaraz potem uważamy ich drugie oblicze a raczej kolejne bo posiadają ich niewątpliwie wysoce niż dwa. Stąd też mimo wszystko zaczynamy odczuwać tendencję do tychże kobiet. Chcemy by „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka wygrał z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą prowadził intrygująco ironiczne rozmowy.
Natomiast na pozór pełni są silni, silni i silni jak skała, w zabiegu to części ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości innej osoby. Formie są wielowymiarowe także tymże mamią, interesują i dają że chce się poznać ich treści, ich dramaty.
Kiedy okrywają że tak tak nie informacją dla kogo tworzyli i odwalili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i planują odejść. Jednak z tej odległości nie posiada teraz odwrotu.

To co można zarzucić Vedze obecne na pewno zbyt skomplikowane również nie do kraju wyjaśnione intrygi, a raczej ich okoliczności. Kto, dla kogo, za co również po co, wszystko dzieje się tam już bez dbałości o szczególiki i wypełnianie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest cel do odstrzału więc urządzić i zapomnieć, a właściwie nawet nie pamiętać, że potrzebowało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje właśnie wielkie, że zawsze trudno się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo lub samobójstwo dobrze nie ma zbytniego znaczenia byle było po myśli również ważna było łatwo i łatwo odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, średnia i zachęcająca fabuła, dramaty opisane w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Barwice gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments