Szczecin

zachodniopomorskie

Jest pięknym miastem, na terenie którego czeka na nas wiele atrakcji i cennych zabytków. Szczecin bez wątpienia zalicza się do tych ośrodków miejskich, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi.

To miasto jest jednocześnie doskonałym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się piesze wycieczki po malowniczej okolice tego miasta.

Gdzie można się wybrać?

Co koniecznie trzeba zobaczyć w trakcie wypoczynku na terenie tak interesującego miasta, jakim jest Szczecin?
W okolicy Szczecina nie brak atrakcji o przyrodniczym charakterze. Dla tych, którzy cenią sobie możliwość wypoczynku na łonie natury, kuszącym celem wycieczki może się okazać pobliski Park Krajobrazowy Dolina Dolnej Odry.

To miejsce pełne przyrodniczych skarbów, na terenie którego każdy z nas może miło spędzić czas. W czasie spaceru po tym niezwykłym parku można ujrzeć jedne z największych torfowisk niskich w zachodniej części Europy.

Torfowiska te są jedną z ważniejszych ciekawostek, którym warto poświęcić nieco więcej czasu w czasie pobytu w rejonie Szczecina. Kolejną atrakcją jest tu Szczeciński Park Krajobrazowy Puszcza Bukowa. I tu można urządzać ciekawe, piesze wycieczki, ciesząc się widokiem pięknych lasów oraz wspaniałą scenerią. Szczecin jest też doskonałym punktem wypadowym do takich miejscowości, jak Glinna. To miejsce znane jest przede wszystkim dzięki tak ważnej atrakcji, jaką jest wspaniały ogród dendrologiczny.
Szczecin będzie tez doskonałym miejscem dla tych, którzy cenią sobie kontakt z zabytkami. Dla takich turystów godnymi polecenia obiektami będą zabytki sakralne, których nie brak w miejscowościach leżących w pobliżu Szczecina.

Jedną z największych atrakcji tego typu będzie z pewnością kościół w Widuchowej – cenny zabytek, którego historia sięga XIII stulecia. Miejscem, którego w czasie wycieczki o historycznym charakterze nie można pominąć, będzie też Gryfino.

I tu zachował się wiekowy kościół, będący wspaniałym przykładem architektury romańsko-gotyckiej. W mieście tym można również ujrzeć pozostałości dawnych murów obronnych, dzięki którym na terenie tego miasta panuje wyjątkowa atmosfera.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments