Upadłość konsumencka lekarstwem na zadłużenie?

Poradnik pożyczkobiorcy

Upadłość konsumencka lekarstwem na zadłużenie?

Zdarza się, że Klienci instytucji finansowych dochodzą z różnych obiektywnych przyczyn do takiej sytuacji, gdy jedno zadłużenie spłacają zaciągając kolejne. To prosta droga do tzw. spirali zadłużenia. W pewnym momencie bowiem może wydarzyć się coś, czego nie przewidzieliśmy i stąd już prosta droga do założenia sobie pętli konsumenckiej na szyję. Można się wtedy załamać, tylko co to zmieni? Zupełnie nic. Warto wtedy wziąć głęboki oddech,zrobić sobie melisę i zamiastpanikować przeczytać nasz miniporadnik zupełnie za darmo 🙂 To alternatywa, z której Klient może skorzystać. Podpowiadamy, kiedy to rozwiązanie będzie dla niego najlepsze.

Upadłość konsumencka -sprawdź, kiedy Ci się to opłaca?

W roku 2014 nastąpił przełom w prawie konsumenckim. Wtedy właśnie ustawodawca doszedł, do jakże wyczekiwanego przez społeczeństwo wniosku, że upadłość konsumencką może ogłosić każdy, nawet jeśli nie posiada firmy. Takie rozwiązanie stworzono dla tych, dla których spirala długów, jak pętla na szyi zaciska się niebezpiecznie nie pozwalając na normalne życie i funkocjonowanie w społeczeństwie. Taka upadłość to taki reset. Możliwość rozpoczęcia wszystkiego od nowa.

Warto jednak znać procedurę upadłości konsumenckiej, by nie popełnić taką decyzją błędu,który może nas słono kosztować. A  jeśli już okosztach mowa, to procedura upadłości konsumenckiej wiąże się z uiszczeniem opłaty w wysokości TYLKO 20 zł! Najprościej rzecz ujmując procedura ta polega na spłacie zobowiązań Klienta w zamian za sprzedaż jego majątku. Choć jest też taka możliwość,by dług umorzono bez jednoczesnej utraty majątku trwałego. Co ważne, sąd uzna upadłość konsumencką, jeśli bez cienia wątpliwości udowodnimy, że nie z własnej woli wpadliśmy w spiralę zadłużenia. Jeśli nie mamy takich dowodów, wówczas lepiej z tej możliwości nie korzystać.

Jeśli nasze zadłużenie jest duże- musimy się liczyć z tym, że majątek, który mamy zostanie zlicytowany na poczet naszego zadłużenia. Decyzja jednak w tym względzie należy do sądu, a jak powszechnie wiadomo wyroki sądu mogą być różne od naszych przewidywań. Jeśli mamy własnościowy dom lub mieszkanie,to taka nieruchomość też może zostać zlicytowana. Bez obaw jednak. Sąd nie pozostawi nas i naszej rodziny bez dachu nad głową. Da nam możliwość wynajmowania mieszkania przez okres 2 lat. To wielce pocieszające, muszą Państwo przyznać. Oczywiście jeśli nie jesteśmy właścicielami domu lub mieszkania, to go nie stracimy w licytacji. Nie można bowiem stracić czegoś, czego nie mamy.

Korzyści wynikające z ogłoszenia upadłości konsumenckiej 

  • to sposób na wyjście z zabójczego zadłużenia
  • to rozwiązanie jest dedykowane tym,którzy nie poradzą sobie z długami
  • nawet zlicytowanie naszego domu, czy mieszkania nie oznacza, że stracimy dach nad głową, możemy wtedy wynająć mieszkanie na 2 lata,co umożliwi nam sąd
  • to nowy początek, dzięki któremu nasze zadłużenia zostaną spłacone lub w najlepszym wypadku nawet umorzone
  • to świetne rozwiązanie dla uczciwych ludzi, którzy nie z własnej  winy i niecelowo wpadli w kłopoty finansowe
  • niski koszt opłaty, którą należy uiścić, by wdrożyć procedurę upadłości konsumenckiej
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
czytelnik
czytelnik
5 lat temu

Dobrze opisany Artykuł ! Takiej wiedzy właśnie potrzebowałem.

fnciszek z koszalina
fnciszek z koszalina
5 lat temu
Reply to  czytelnik

Zgadzam się z przedmówcą !

Kamil ze szczecin
Kamil ze szczecin
5 lat temu

resztą jeżeli przeniesiemy kredyt do WBK to zrezygnujemy z naszego starego konta, gdzie pobierają od nas opłatę za prowadzenie konta + karty płatnicze.
Jak bierzesz kredyt zawsze musisz się liczyć z kosztami. Nikt nie da Tobie kredytu za darmo razem z całym pakietem usług.