Wyżyna Lubelska i jej atrakcje

lubelskie

Czy Wyżyna Lubelska może stać się terenem atrakcyjnym dla turystów? Czy wycieczki po tej krainie mogą stać się ciekawą formą wypoczynku? Dla tych, którzy uwielbiają rolnicze tereny pełne wąwozów i malowniczych dolin, ta wyżyna może stać się kuszącym celem wypraw. Jakie atrakcje turystyczne czekają na jej terenie?

Ograniczona Małopolskim Przełomem Wisły oraz Pradoliną Wieprza Wyżyna Lubelska z pewnością ma się czym pochwalić. Wycieczki po jej terenie są świetną lekcją geologii i przyrody. Pokryta lessami, pełna malowniczych wzniesień kraina może zachwycić dolinami takich rzek, jak Wieprz czy Bystrzyca. Piękne lasy oraz łagodny klimat czynią z niej miejsce doskonałe dla tych, którzy chcą wypoczywać w uroczej scenerii i pozwiedzać piękne miasta. A tych jest sporo. Wyżyna Lubelska to przecież tak wspaniałe ośrodki miejskie, jak pełen bezcennych zabytków Zamość czy Lublin. Wielkim powodzeniem cieszą się też wycieczki do Kazimierza Dolnego, który stał się jednym z najsłynniejszych miast w dolinie Wisły. Jakie atrakcje czekają na terenie Wyżyny Lubelskiej na tych, którzy zechcą odbyć wycieczki po jej terenie?

Oprócz wspomnianych już miast, które mogą stać się z powodzeniem celami odrębnych wypraw, zachwycają piękne wąwozy lessowe. Te najwspanialsze ujrzeć można w okolicach Kazimierza Dolnego, jednak w dolinie Wisły są one częstym zjawiskiem. Nałęczów, jak na słynne uzdrowisko, z pewnością stanie się ciekawym celem wycieczki. Zachwycić też mogą Puławy, których najcenniejszym skarbem jest rezydencja Czartoryskich. Piękny pałac czka też w Opolu Lubelskim, z kolei Borownica może się pochwalić ciekawym kościółkiem wzniesionym z drewna pod koniec XVIII wieku. Innym ciekawym zabytkiem na terenie Wyżyny Lubelskiej jest pałac w Kozłówce, który jest jedną z bardziej znanych atrakcji w tej części Polski.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments