Zalety i wady jakie posiadają odzieżowe sklepy internetowe

Poradnik pożyczkobiorcy

Kupować czy nie kupować ubrania przez internet? To pytanie dręczy szczególnie nas, kobiety. Z jednej strony w internecie mamy doskonałą okazję tanio kupić perełki młodych projektantów lub znane marki po okazyjnie niskich cenach, a z drugiej otrzymujemy w pakiecie ryzyko, że to, co kupimy nie będzie na nas kompletnie pasowało. Przyjrzyjmy się zaletom i wadom kupowania przez sklepy internetowe oraz aukcje elektroniczne, aby z listy za i przeciw każda z nas mogła wyciągnąć jakieś wnioski.

Po pierwsze niska cena.

Niezaprzeczalnie sklepy internetowe dają nam szansę tańszego kupowania. Oczywiście nie wszędzie i wszystko online kupimy taniej, ale gdy tylko dobrze poszukamy i o ile znamy ceny rynkowe, szybko zorientujemy się, że możemy w sieci natrafić na naprawdę ciekawe okazje. Nie jest zaskoczeniem, że sklepy wirtualne są tańsze, skoro koszty ich utrzymania są kilkukrotnie niższe, niż koszty utrzymania sklepów tradycyjnych. Internetowi sprzedający udzielają nam rabaty i pozwalają na tańsze kupowanie „lojalnym” klientom, czyli tym, którzy kupują u nich częściej.

Po drugie wygoda kupowania.

Część z nas lubi szwendać się po sklepach w poszukiwaniu ubrań, część tego nie lubi. Najczęściej jednak pracując i zajmując się domem nie mamy na to czasu, ani ochoty. A ulubione sklepy i tak zamykają się, gdy my kończymy pracę. Dlatego właśnie w tym zakresie niezastąpione mogą się okazać sklepy internetowe, w których kupujemy bez wychodzenia z domu. Siedząc przed komputerem z przyjaciółką przeglądamy oferty sklepów. Możemy spędzić miły wieczór w domowym zaciszu, przy lampce wina z koleżanką i jednocześnie zrobić zakupy. A jeśli obie jesteśmy zapracowane, przy okazji pracy, jaką zabrałyśmy do domu możemy zajrzeć do sklepów online i podesłać przyjaciółce link na komunikatorze, żeby oceniła, co wybrałyśmy. Oczywiście sklepy internetowe otwarte są 7 dni w tygodniu, dzień i noc. Idealne rozwiązanie!

Po trzecie chwila zastanowienia, czyli nie kupujemy bez namysłu.

No właśnie… Chyba wszystkim nam zdarzyło się kupić coś, czego ani razu nie ubrałyśmy. W mojej szafie mam kilka rzeczy, z których nie oderwałam nawet metek. Internet ma to do siebie, że raczej nie kupujemy w nim w pośpiechu. Zawsze możemy zarezerwować sobie ciuch w sklepie lub zachować zawartość koszyka do następnej wizyty. Nie podejmujemy pochopnych decyzji, zanim dojdzie do transakcji.

To właściwie większość zalet, jakie przyszły mi na myśl jeśli chodzi o kupowanie ubrań przez internet. Można by jeszcze powiedzieć, że jesteśmy bardziej świadome tego, co kupujemy, gdy kupujemy online. W opisie prezentującym ubranie napisane jest, z jakiego materiału jest zrobiony, jakie są jego wymiary, jak go prać, itp. Kupując w sklepie raczej nie zwracamy uwagi na takie rzeczy. Po prostu kupujemy ciuch, który często po dwóch praniach jest do wyrzucenia ze względu na złą jakość. A wyglądał tak ładnie…

Są oczywiście wady kupowania w sieci. Główną wadą jest brak możliwości przymierzenia ubrania. Czasem nawet pomimo dobrze dobranego rozmiaru, nie pasuje nam jakieś ubranie. W internecie nie przymierzamy. Możemy oczywiście dokładnie się z mierzyć, a w przypadku niepowodzenia zwrócić ubranie lub wymienić na inne. Zawsze jednak zapoznajmy się z regulaminem sklepu, czy aukcji. Lepiej unikać niemiłych niespodzianek.

Pozostawiam Was z listą wad i zalet kupowania przez sklepy internetowe abyście same mogły wybrać odpowiednią dla Was formę kupowania!

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments