zaplo opinie

OPINIE

Wszystko wskazuje na to, że na rynku „chwilówek” pojawia się właśnie nowy gracz. Firma Zaplo, oferująca pożyczki ratalne na dłuższy czas (nawet do 36 miesięcy) i w większych kwotach (nawet 10 000 zł), jest „córką” znanego już w polskich finansach „Vivusa” oraz częścią międzynarodowej korporacji 4Finance Group. Ta ostatnia udzieliła już wielomilionowych pożyczek w 12 krajach Europy, budując stabilną, solidną i uczciwą markę.

 

zaplo opinie

Ofertę Zaplo kieruje do wszystkich obywateli polskich, zamieszkanych na terenie Polski, posiadających konto w jednym z banków działających na terenie naszego kraju, adres zameldowania i pocztę elektroniczną. Musi mieć stały dochód, ale niekoniecznie umowę o pracę i niekoniecznie na czas nieokreślony.

Dla kogo?

 

 

Może to być nawet renta, emerytura albo umowa najmu, a do 7 tysięcy złotych pożyczki, nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach. Nie można mieć za to negatywnej historii kredytowej, którą firma ma prawo sprawdzać i czasem sprawdza w takich instytucjach, jak BIK czy BIG. Klient musi też mieć nie więcej niż 70, a nie mniej niż 21 lat. Jeśli te niezbyt wygórowane warunki zostaną spełnione, można śmiało sprawdzić swoją zdolność kredytową, a wszystko zrobić przez Internet.

Jak sprawdzić, czy otrzymam pożyczkę w Zaplo?

Bardzo szybko, sprawnie i prosto. Po wejściu na stronę główną (www. zaplo. pl), ustawiamy samodzielnie suwakiem sumę, która nas interesuje oraz czas spłaty. Jeżeli pożyczymy np. 1000 złotych (netto, czyli na rękę) na 5 rat, oddamy całkowitą kwotę do zapłaty ok. 1400 złotych, co oznacza, że całkowity koszt kredytu wyniesie 400 złotych, a miesięczna rata ok. 280 złotych. Nie jest to mało, zwłaszcza, że pożyczana suma nie jest wielka, dlatego pożyczając w Zaplo, opłaca się wnioskować od 5 tysięcy w górę na 12-36 miesięcy. Jeśli ustawimy suwak na ekranie na sumę 10 000 złotych, okaże się, że rata wyniesie tylko dwa razy tyle, co przy sumie 1000 złotych/5 miesięcy, a pożyczana suma jest 10 razy wyższa. Pożyczek ratalnych nie powinno się brać na „rolowanie” innych zobowiązań, ani na cele czysto konsumpcyjne, bo to się ostatecznie (bo całkowitej sumie) nie opłaca. Lepiej zainwestować pożyczone tu pieniądze w biznes, albo zainwestować w naukę, co może się zwrócić, a wtedy oddając pożyczkę wcześniej unikniemy wysokiego oprocentowania, bo część odsetek zostanie odliczonych i zwróconych.

Rejestracja w Zaplo w kilka minut

Cały proces rejestracji jest niemal intuicyjny, a potencjalny Klient musi podążać za komendami na ekranie. Podstawowe dane do logowania się do Panelu Klienta są takie same, jak we wszystkich serwisach internetowych: trzeba mieć adres elektroniczny i wymyślić nowe, nieużywane jeszcza hasło w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Jedyne dane personalne na tym etapie, to dane niewrażliwe – personalia z dowodu osobistego i zgody na przetwarzanie informacji. Potem Panel spyta jeszcze o zatrudnienie i czas zamieszkiwania pod podanym adresem (adresy zameldowania w dowodzie i rzeczywisty nie muszą się pokrywać), a także dochód netto, czyli pod odliczeniu wszelkich comiesięcznych zobowiązań oraz ilość osób w gospodarstwie. Zaplo za pomocą „przelewu 1 grosza” albo za pomocą nowej aplikacji do weryfikacji danych Instantor potwierdzi nasze dane i na ich podstawie w kilka minut prześle na adres mejlowy decyzję o udzieleniu bądź odmowie udzielenia pożyczki, o jaką wnioskujemy. Może też zaproponować mniejszą kwotę i/lub krótszy okres kredytowania.

Zaplo sprawdza historie kredytowe i inne podane informacje jedynie w przypadkach wątpliwych, czy podane kwoty i inne dane są zgodne z prawdą. Są to jednak wglądy w dane mało wrażliwe, a firma w umowie i regulaminie zobowiązuje się do ich ochrony na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych. Nie musimy obawiać się zalewu spamu po wpisaniu danych, jak to bywało dawniej w tradycyjnych „chwilówkach”, ani telefonów w nocy czy „wizyt terenowych”. Tylko w sytuacji, gdy świadomie i z własnej woli Klient zaprzestanie regularnego spłacania rat w określonym dniu miesiąca (jest to najczęściej 30 dni od chwili wpływu środków na konto) i nie skorzysta z możliwości czterokrotnego, ustalonego odroczenia ich spłaty, firma ma prawo skierować sprawę do postępowania windykacyjnego. Ponadto jest możliwość wydłużenia okresu spłaty o miesiąc ostatniej raty.

Warto rozpatrzeć wszystkie za i przeciw zostania Klientem firmy Zaplo, tym bardziej, że do minusów można zaliczyć jedynie wszystko, z czym przychodzą firmy pozabankowe, czyli wysokie oprocentowanie. Do plusów należy z pewnością po raz pierwszy możliwość ubiegania się o więcej środków i na długi czas spłaty, a także nowoczesny system wnioskowania i weryfikacji danych przy pomocy platformy Instantor, jak również jasny i przejrzysty regulamin, możliwość zapoznania się z formularzem informacyjnym oraz czytelna i jasno, zrozumiale sformułowana umowa między Pożyczkodawcą a Klientem.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments