Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Prasóweczki

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do funkcji w pozostałym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są nadzieja wysyłania do akcji za granicą naszych ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z racji na zainteresowanie naszym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, więc oni są najczęściej wysyłanymi do akcji za granicą cudzoziemcami przez swoich pracodawców.

Kierowanie jest doskonałą formą wysłania człowieka do drugiego świata w końca czasowego pisania pracy w ostatnim kraju. Należy przy tym myśleć, że w całym okresie w jakim człowiek buduje swoją funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku wynosi 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla pracownika delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w dziedzinie budowlanej. Aby oddelegować turystę ze wschodu do funkcji w Niemczech, konieczne jest dostanie wizy Vander Elst. Istnieje wówczas wiza organizowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody oferowania usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do realizacji naszych pomocy w następującym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej substancji może tymczasowo delegować naszych ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich oddzielnie pozwoleń na rzecz co stanowiło miejsce gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i myśli na których pracodawcy innych krajów UE mogą wysyłać naszych ludzi do funkcji w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst robiona stanowi w projektu tymczasowego oferowania pomocy w Niemczech pracownika, którego do funkcji w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy tworzy się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi posiadać zawartą umowę o książkę czy zejście z Własnym pracodawcą, w kontakcie spośród ostatnim pragnie być zabezpieczony i tworzyć minimum od miesiąca u pracodawcy, który planuje delegować człowieka do funkcji w Niemczech. Wymaga w kontakcie spośród tym legalnie używać na gruncie Polski, mieć pozwolenie na pracę. Wskazany jest fakt organizowany przez Nasz ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu ustawodawstwu w charakterze zabezpieczenia społecznego i co istotne aby wystąpić po te dokumenty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce i uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik pokrywa się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie całych tych faktów jest kilka tygodni także w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z obowiązujących dokumentów może zamknąć się w ok. 4 tygodniach od momentu zatrudnienia człowieka w Polsce. Ten stopień istnieje jeszcze niezbędny aby udowodnić, że produkcja w Niemczech nie jest miłym celem zatrudnienia pracownika i z razu po zatrudnieniu nie pewnie on stać legalnie wysłany za granicę. Pracownik pracownik istnieje na trwałe w Polsce oraz jego działalność za granicą ma cel jedynie tymczasowy także w ramach naszej praktyki w Polsce został delegowany do wypełniania naszych obowiązków na terenie Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst chodzi po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z ceną 75 euro (równowartość w dobrych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i przechowywaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową stawkę za usługę w wysokości 250 zł netto za jednego pracownika.

Organizacja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we każdych formalnościach i pozytywne delegowanie naszych ludzi do Pozycji w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – z ekonomicznej oraz szybkiej rekrutacji ludzi z krajów takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz ochrona w załatwieniu wszystkich obowiązujących w ciągu delegowania pracowników materiałów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w języku niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i sztuce u pracodawcy, umowa pracodawcy z firmą z różnego państwa UE, pismo z firmy dającej usługi i dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi również zgłosić ten fakt w niemczech w drugich siedzibach w relacji z wielu czynników, które indywidualnie mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy też odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy pozostający w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik delegowany do funkcji w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna dzieli się w relacji z części i np. ogólna wartość to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej zatem w relacji od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak i same firmy do funkcji w których goście są delegowani przykładają ogromną wartość do ocenie czy pracownicy otrzymują płacę wspólną z niemieckimi przepisami. Na bieżąco weryfikowane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy oraz nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną ilość wypłaty dla pracownika można wypłacić przecież w formie ryczałtu czy diety więc w szkoła niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Własną firmę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pracy oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do jakiego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w wymiarze płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Naszych firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments