Zielone oblicze Łodzi – gdzie szukać przyrodniczych atrakcji?

lodzkie

Dla wielu z nas Łódź to przede wszystkim miasto fabrykantów. Ich rezydencje oraz fabryki, w których obecnie znajdują się muzea poświęcone historii przemysłu, są tu atrakcjami najważniejszymi. Łódź oraz okolice tego miasta mogą się jednak okazać ciekawym celem wycieczki i dla tych turystów, którzy wolą spędzać czas na łonie natury.

Gdzie można szukać takich atrakcji?
Kto chce poznać zielone oblicze województwa łódzkiego, ten powinien odwiedzić dolinę Warty i Pilicy. Wiele atrakcji czeka i na tych, którzy wybiorą się na wędrówkę po jednym z parków krajobrazowych, utworzonych na terenie województwa łódzkiego.

Wśród tych, które mogą się okazać wyjątkowo atrakcyjnym celem wycieczki, znajduje się Park Krajobrazowy Wzniesień Łódzkich oraz Sulejowski Park Krajobrazowy. Jakie atrakcje jeszcze mogą oczarować tych, którzy chcą poznać przyrodnicze skarby Łodzi i okolic?
Województwo łódzkie może się pochwalić czystymi rzekami, w gronie których wyróżnia się Rawka oraz Widawka. Ich malownicze doliny przyciągają i tych, którzy lubią wędrować w pięknym otoczeniu. Atrakcyjnym obszarem są też okolice Drzewicy. Przepływająca tu rzeczka Drzewiczka jest miejscem wyjątkowo atrakcyjnym dla miłośników aktywnego wypoczynku, a przede wszystkim dla miłośników kajakarstwa górskiego. Przełomy rzeczne Warto to kolejne ciekawostki, dzięki którym wycieczki po okolicy Łodzi staną się jeszcze ciekawszym doświadczeniem. Zalew Sulejowski, Lasy Spalskie oraz arboretum w Rogowie – oto kolejne atrakcje, którymi Łódź i jej okolice zachwycają miłośników przyrody. To ciekawe miejsca, których w czasie wycieczki po tej części Polski nie można pominąć.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments